Арво Пярт

Органний концерт
21 червня 19:00

“В музиці можливо все!”, – каже Арво Пярт. Найвиконуваніший з нині живих композиторів у світі, лауреат премії Ґреммі, почесний доктор Оксфорда є надзвичайно скромною людиною, не любить уваги до себе та багато часу присвячує духовності.

В юності естонський композитор встиг побути й авангардистом, і додекафоністом, любив експериментувати та бути на вістрі часу. Потім був період звернення до витоків – бароко, ренесанс. І після тривалого мовчання Арво Пярт подарував світові новий стиль, який сам назвав “tintinnabuli” (дзвіночки). Музика Пярта з одного боку, проста як дзін дзвіночків, з іншого – глибока і така ж філософічна, як у Баха.

З Бахом Пярта поєднує також і любов до органа. Відомі органні твори Пярта зіграє 21 червня Надія Величко.

Надія Величко – орган

Тривалість: понад годину

Квитки можна придбати:
– у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00
– онлайн на Gastroli.ua – https://gastroli.ua/places/235
– у понад 20-ти касах Львова – https://gastroli.ua/network
//вікові обмеження: ~7+//

Follow the Event on Facebook

Надія Величко, органістка

Народилася у Львові. Закінчила Львівську середню спеціальну музичну школу-інтернат ім. С. Крушельницької, Львівський вищий державний музичний інститут ім. М. Лисенка. В 1999-2003 роках проходила асистентуру-стажування в Національній музичній академії України ім. П. Чайковського у Києві як концертмейстерка і органістка (клас професора Г. Булибенко).

З 2001 року працює у Львівському будинку органної та камерної музики. Брала участь у фестивалях “Контрасти”, “Музика тисячоліття”, Фестивалі Давньої Музики у Львові.

У 2003 виступала з концертами в Німеччині. У 2009 брала участь в Органній академії в Ляйпціґу – в курсах відомих органістів, таких як Ж. ван Ортмерсен, Ж. Л. Зендер, Дж. Лауквік, 2010 р. – в Міжнародній органній академії в Хаарлені, Нідерланди, де вдосконалювалась під керівництвом таких майстрів, як Л. Ґіємі (Італія), В. Церер (Німеччина), Б. Вінсеуміус (Нідерланди).

В липні 2011 поступила на навчання в магістратуру на кафедру старовинної музики Санкт-Петербурзького державного університету. В 2011 виступала з концертами у Балтиморі (США). Брала участь в Міжнародній академії з органу і клавікорду, що проходила в місті Смарано (Італія) і в місті Роскільде (Данія). Отримала диплом з відзнакою Восьмого Міжнародного Органного Конкурсу Fano Adriano (Італія).

В постійному репертуарі – твори Й. С. Баха, Ґ. Ф. Генделя, Д. Букстегуде, Й. Пахельбеля, С. Франка

 

Facebook Comments