Мультики та ігри в Органному залі

Музика, яка створює настрій, передає емоції та переносить нас в інші світи. Вона звучатиме на концертах соліста Львівського органного залу Дмитра Микитина у липні. Піаніст розповів про цікавинки, які чекають на відвідувачів та про те, як готує музично-візуальні шоу.

Том + Джеррі + фортепіано

Мультики можна дивитися у будь-якому віці, вважають організатори концерту 20 липня о 21:00 “Мультфільми під живу музику”. Після величезного успіху попередніх мульт-концертів Органний зал запрошує на оновлену програму. Цього разу на великому екрані транслюватимуть улюблений усіма “Том і Джеррі”, а музичний супровід до нього творитиме Дмитро Микитин. “Я дуже любив ці мультики в дитинстві і досі кайфую від перегляду”, – ділиться піаніст. Тож на перегляд запрошують дітей від 7 років і дорослих, які хочуть поностальгувати за дитинством.

“Готуючись до концерту, я мусив скачати 144 мультфільми антології “Тома і Джеррі” та вибрати з них 10 для концерту. Ті години перегляду мультфільмів – це однозначно найкраща частина моєї роботи, яка тільки могла трапитися”, – усміхається піаніст. Кожна серія про сірого кота і руде мишеня йде шість хвилин, тож увесь концерт триватиме близько години. Дмитро Микитин на цю годину стане справжнім тапером (так називали раніше музикантів, які супроводжували німі фільми). Чіткої музичної програми цього разу не буде. Музикант лише пообіцяв, що відвідувачі почують твори Джорджа Гершвіна та варіації на них. “Цього разу я вирішив поглибити процес у сторону імпровізації. Я наче буду дивитися ці мультфільми разом із залом, але висловлювати своє здивування чи сміх не вигуками, а грою на інструменті. Це дозволить мені бути на одній хвилі з слухачем і бути творцем загального настрою в реальному часі”, – каже піаніст.

Подія у Facebook

Мультфільми під живу музику

“Готуючись до концерту, я мусив скачати 144 мультфільми антології “Тома і Джеррі” та вибрати з них 10 для концерту. Ті години перегляду мультфільмів – це однозначно найкраща частина моєї роботи, яка тільки могла трапитися”

Музика з комп’ютерних ігор

Поринути у фантастичні світи разом із музикою з комп’ютерних ігор можна буде 21 липня о 21:00. Дмитро Микитин та Олексанра Мороз виконають саундтреки з ігор останніх років в авторській версії для скрипки та фортепіано.

На концерті Games & Music звучатиме музика з ігор Witcher 3, God of War, Assassins Creed, Horizon Zero Dawn, Red Dead Redemption 2, Skyrim, Dark Souls III. У цей час на велетенському екрані транслюватимуть фрагменти з цих ігор.

“Сучасні ігри – це повноцінні фільми. Рівень графіки і сюжетів у них не поступається кінострічкам. Але в іграх, на відміну від фільмів, гравець може брати безпосередню участь, – пояснює Дмитро. – Це історія, яку не тобі розказують на екрані, а в яку ти занурюєшся сам. Звичайно, такий підхід дозволяє підняти рівень емоцій на новий рівень. І музика грає у цьому не останню роль”. За словами піаніста, багато творів до ігор можна назвати шедеврами. Тож ця музика цілком гідна окремого концерту.

Подія у Facebook

“Сучасні ігри – це повноцінні фільми. Рівень графіки і сюжетів у них не поступається кінострічкам. Але в іграх, на відміну від фільмів, гравець може брати безпосередню участь“.

“Звичайно, фортепіано і скрипка – це не симфонічний оркестр з хором, масштаб концерту не дотягує до епічних оригінальних саундтреків, але думаю настрій, який був закладений у музику, ми зможемо передати. А глядачі зможуть упізнати знайомі мелодії та насолодитися спогадами про улюблені ігри. Або надихнутися на проходження нових ігор”, – каже виконавець.

Дмитро зізнається, що він особисто в захопленні від цього концерту: Чесно кажу – це моя улюблена програма на сьогоднішній день!”

Ідея подібного виступу з’явилася у музиканта давно. “Я до ігор не байдужий з самого дитинства. З моїх улюблених можу виділити звичайно ж “Відьмак 3” – це шедевр, як на мене. Також люблю грати у FIFA та F1. Інколи з друзями можу зіграти в Mortal Kombat, протягом багатьох років не розлучаюся зі стратегією Lord of the Ring – The Battle for Middle-Earth II. Страшенно люблю світ Толкієна”, – ділиться музикант. Він зізнається, що завів собі навіть список ігор, у які хотів пограти, але наразі список лише збільшується: “Поки рідко виходить виділити на це час. Доросле життя – паскудство”.

Дмитро Микитин – молодий львівський піаніст, регулярно концертує як сольно, так і у складі різноманітних ансамблів, з альтом, скрипкою, флейтою, також виступає у складі тріо, квартету та квінтету, фортепіанних дуетів. Музикант вже добре знаний львівською публікою за проектами “Музика для релаксу”, “Ніч Густава Малера”, “Французький карнавал”, “Навколо світу за 80 хв”, “Мультфільми під живу музику”, “Шопен.Фільд.Ноктюрни”, “Пісні зі Севільї”, “Бетховен. Багателі”, “24 прелюдії Дебюссі”, “Jazz in classics”…

Олександра Мороз – талановита скрипалька, лауреат міжнародних конкурсів, концертмейстер Молодіжного симфонічного оркестру України (“YSOU”), брала участь у багатьох міжнародних музичних фестивалях – “Музика в старому Кракові” (Польща), ” LvivMozArt” (Україна), “Beethoven Fest” (Німеччина), зараз активно концертує у складі провідних оркестрів України, таких як K&K Philarmoniker, INSO – Lviv, оркестр Львівської Національної філармонії.
Фото: Євген Червоний, desktopbackground.org, gaminghistoria.com, Дмитро Микитин, Олександра Мороз.

Оригінал статті опубліковано 16.07.2019 на Zaxid.net

 

Facebook Comments