В Органному зіграють “Місячне сяйво” Дебюссі в обробці українця

16 червня о 19:00 у виконанні Надії Величко звучатиме Дебюссі на органі.

“Музика Дебюссі дуже добре “лягає” на орган. Недаремно ж він вивчав органне мистецтво у Сезара Франка в Паризькій консерваторії”, – розповідає Надія Величко. Однак почути музику майстра імпресіонізму на органі в Україні доводиться нечасто. Тому програму, яку створила львівська органістка, можна назвати ексклюзивною.

“Ці твори дуже добре звучать на нашому органі Rieger-Kloss, адже він французького симфонічного типу і якнайкраще передає дух тої епохи”, – запевняє виконавиця. Вона розповіла, що особливо потужно і красиво звучить “Затонулий собор” із циклу 24 прелюдій, ніби створений для органа. Із “Clair de Lune” в органістки пов’язані особливі спогади, бо це улюблений твір її мами. Один із найвідоміших та наймилозвучніших творів Дебюссі “Місячне сяйво” прозвучить у транскрипції Дмитра Тьомкіна. Це композитор, який народився в Україні, але виїхав за кордон після приходу до влади більшовиків. У 30-ті роки Тьомкін став одним із провідних композиторів Голлівуду, написав музику до понад 100 картин, отримав чотири премії Оскар. “Місячне сяйво” в його органній транскрипції вперше прозвучало у фільмі “Велетень” у 1956 році.

В Органному залі пропонують цього місяця почути великого імпресіоніста не лише в органному виконанні, але також і у фортепіанному. 22 червня піаніст Дмитро Микитин виконає повний цикл 24 прелюдії Клода Дебюссі за один вечір.

Follow the Event on Facebook

Надія Величко, органістка

Народилася у Львові. Закінчила Львівську середню спеціальну музичну школу-інтернат ім. С. Крушельницької, Львівський вищий державний музичний інститут ім. М. Лисенка. В 1999-2003 роках проходила асистентуру-стажування в Національній музичній академії України ім. П. Чайковського у Києві як концертмейстерка і органістка (клас професора Г. Булибенко).

З 2001 року працює у Львівському будинку органної та камерної музики. Брала участь у фестивалях “Контрасти”, “Музика тисячоліття”, Фестивалі Давньої Музики у Львові.

У 2003 виступала з концертами в Німеччині. У 2009 брала участь в Органній академії в Ляйпціґу – в курсах відомих органістів, таких як Ж. ван Ортмерсен, Ж. Л. Зендер, Дж. Лауквік, 2010 р. – в Міжнародній органній академії в Хаарлені, Нідерланди, де вдосконалювалась під керівництвом таких майстрів, як Л. Ґіємі (Італія), В. Церер (Німеччина), Б. Вінсеуміус (Нідерланди).

В липні 2011 поступила на навчання в магістратуру на кафедру старовинної музики Санкт-Петербурзького державного університету. В 2011 виступала з концертами у Балтиморі (США). Брала участь в Міжнародній академії з органу і клавікорду, що проходила в місті Смарано (Італія) і в місті Роскільде (Данія). Отримала диплом з відзнакою Восьмого Міжнародного Органного Конкурсу Fano Adriano (Італія).

В постійному репертуарі – твори Й. С. Баха, Ґ. Ф. Генделя, Д. Букстегуде, Й. Пахельбеля, С. Франка.

Facebook Comments