В Органному залі поєднають джаз, класику і мохіто

Цікавинки про концерт Jazz in Classics

У суботу, 29 червня, о 17:00 Львівський органний зал наповниться звуками джазу. Піаніст Дмитро Микитин, скрипалька Олександра Мороз та флейтист Роман Ієвський виконають запальну програму “Jazz in Classic”.

У концерті прозвучать твори композиторів, які поєднували традиції класичної та джазової музики: Джорджа Ґершвіна та Клода Боллінґа. Як розповіли виконавці, буде цікаво як фанатам джазу, так і поціновувачам класики.

На початку вечора соліст Органного залу Дмитро Микитин (фортепіано) виконає “Songbook” Ґершвіна для фортепіано соло. Серед 20 пісень є такі відомі речі, як “Fascinating Rhythm”, “’S Wonderful”, “I Got Rhythm”. Фани можуть підспівувати.

Після цього разом із флейтистом Романом Ієвським піаніст зіграє Сюїту для флейти та фортепіано французького композитора Клода Боллінґа. Цей цикл гармонійно поєднує класичне уявлення про музику з джазовим: поруч з фрагментами у бароковій стилізації з’являються яскраві джазові імпровізації, а мелодія інколи нестримно драйвова, інколи – ніжно-лірична.

Follow the Event on Facebook

Наприкінці прозвучить Концертна фантазія для скрипки і фортепіано І. Фролова на теми з “Порґі і Бесс”. У цьому творі представлені найяскравіші та найвідоміші моменти з опери Ґершвіна. У фантазії можна почути джазові американські, африканські мотиви та всім відому мелодію “Summertime”. “Цю музику можна порівняти з гарним парфюмом, в якому аромат розкривається поступово, – проводить паралелі Олександра Мороз. – Для мене початкова нотка – закоханість, зухвалість, нота серця – пристрасть, кінцева – драйв”. Піаніст Дмитро Микитин радить послухати Фантазію кожному: “Це запальний та бомбезний твір! Він руйнує всі стереотипи та хибні уявлення про “занудство” класичної музики. Це справжній вихор, який здатен зробити вам настрій на місяць вперед!”

Усі виконавці концерту – класичні музиканти, але джаз обожнюють. “Для мене джаз – це свобода, захоплюючі гармонії та ритми. Це можливість відпочити та надихнутися”, – говорить скрипалька. Дмитро Микитин зізнається, що джаз завжди манив його до себе безкраїм полем можливостей для самовираження. “Це музика до якої тікає моє серце, і не виключено, що колись я і сам до неї втечу (з кінцями). Але не сьогодні, – усміхається він. – Сьогодні поєднуємо Jazz in classics”.
Настрій та атмосферу цього суботнього вечора також створюватиме безалкогольний коктейль-бар. На вході всіх, хто придбав квиток на концерт “Jazz in classics” чекатимуть охолоджуючі напої.

Facebook Comments