Другий фестиваль класичної музики ЛюдкевичФест відбудеться у Львові з 1 по 13 жовтня.

ЛюдкевичФест 2019 — це захоплююча подорож у світ експресивної романтичної музики, яка своєю силою підкорює серця, кажуть організатори. Фестиваль проходить у Львові вже вдруге. Перший ЛюдкевичФест відбувся у 2017 році. Його організатором виступила музична аґенція Collegium Musicum. Цьогорічний фестиваль є частиною довгострокового проекту з промоції української класичної музики Ukrainian Live, організованого спільно Collegium Management та Львівським органним залом. ЛюдкевичФест 2019 підтримала Львівська міська рада. Багато подій безкоштовні. Зокрема, концерт з оркестром UFO 8 жовтня, підтриманий Українським культурним фондом.

У центрі проекту — постать Станіслава Людкевича, знаного галицького композитора, музикознавця, педагога. Він прожив рівно сто років, пережив дві світові війни, був свідком двох імперій. Автор масштабних симфонічних та хорових полотен.
Проте фестиваль не обмежується творчістю лише Людкевича. Мета події — перезавантажити шаблонне поняття про українське музичне мистецтво. Тож на концертах в рамках ЛюдкевичФесту звучатиме музика Ю. Кофлера, Т. Маєрського, С. Туркевич, А. Нікодемовича, Й. Сужиньского, М. Солтиса, С. Борткевича, Н. Нижанківського, М. Колесси, М. Скорика, Г. Гаврилець, Б. Фроляк, Л. Дичко, В. Гончаренка та багатьох інших.

1 жовтня відбудеться передвідкриття ЛюдкевичФесту, у всесвітній День музики. Центром тяжіння стане дім, де жив і творив композитор — Меморіальний музей Станіслава Людкевича у Львові. Невимушені розмови за кавою та вином, перегляд відеоматеріалів спогадів сучасників Людкевича та камерний концерт на роялі Людкевича у виконанні піаніста Дмитра Микитина. Вхід вільний за умови реєстрації. Кількість місць обмежена.

2 жовтня — відкриття фестивалю. Ексклюзивна програма від легендарного піаніста, заслуженого артиста України Йожефа Ерміня у Львівській національній філармонії, у залі, названому на честь Станіслава Людкевича.
3 жовтня цей зал прийматиме піаніста Дениса Жданова, який гратиме С. Людкевича, М. Волинського, В. Сільвестрова, Е. Раутаваара, К. Вайна.

Надалі всі концерти відбуватимуться в Органному залі. 4 жовтня відбудеться речиталь Роксоляни Підчехи під назвою “Любов і Фортепіано”, головним твором програми є цикл “Любов” В. Барвінського.

6 жовтня в Органному зустрінуться “СУМ і радість”: Сучасна Українська Музика у виконанні оркестру “Rejouissance” (Київ), назва якого перекладається з французької як “радість”.

8 жовтня “Етюди у формі старовинних танців” В. Косенка виконає Ukrainian Festival Orchestra під керівництвом Сергія Лихоманенка (Київ).

9 жовтня в Органному розпочнеться справжня “Українська буря”: органістка Надія Величко зіграє твори львівських композиторів від XIX ст. до сучасності, які творили для потужного інструмента – органа.

12 жовтня “Bright Piano” киянина Сергія Ковальова запалить сцену Органного поєднанням музики С. Людкевича, І. Карабиця, В. Косенка та Р. Шумана і Ф. Ліста.

А 13 жовтня ефектним закінченням ЛюдкевичФесту стане аудіо-візуальне дійство від органістки Анастасії Марушко (Одеса) та віджея Степана Суха: “Фантазія-токата для органа і VJ”.

Слідкуй за ЛюдкевичФестом у Facebook

Читай про ЛюдкевичФест 2017

Facebook Comments