Мідорі про освіту, учнів та музику для всіх

Докладно про тур
Їй аплодують стоячи у найвідоміших концертних залах світу. Найкращі університети та консерваторії вважають за честь, аби вона була їхнім постійним чи гостьовим професором. Її віртуозна гра на скрипці не залишає нікого байдужим. Вона – всесвітньо відома скрипалька Мідорі Ґото.
2 вересня Мідорі зіграє у Львівському органному залі разом зі скрипалем Орестом Смовжем, Ukrainian Festival Orchestra та диригентом Іваном Остаповичем.
Ми трохи поспілкувалися зі скрипалькою минулого року під час перших відвідин Мідорі Львова. ВИтримки з цого інтерв’ю читайте тут:

 

– Ви отримали психологічну освіту та побудували свою систему навчання на основі цих знань (Мідорі закінчила Нью-Йоркський університет за спеціальностями психологія та філософія – ред.). Як і коли ви відчули потребу в необхідності психологічної освіти? Як ви вважаєте, це важливо і корисно для музикантів?

– Я пішла до університету, аби навчання допомогло мені розширити мої горизонти. Коли я вперше вступила до вишу, у мене не було конкретного розуміння, що саме я хочу вивчати. Можливо, я пішла би на щось, пов’язане з культурою, наприклад, на історію мистецтв чи культурологію. Однак у третьому семестрі я випадково взяла вступний курс психології, який мене дуже зацікавив. Так зародилося моє захоплення індивідуальністю та унікальністю людського розуму. Згодом я вирішила сконцентрувати свою увагу саме на цій сфері, доповнивши її своєю любов’ю до театру та ґендерними дослідженнями (я вивчала ґендерні уявлення в театрі та театральній літературі).

Моя жага до навчання виникла не з необхідності, а з інтересу та бажання. Після закінчення навчання у вищій школі я вирішила продовжити свої психологічні дослідження в аспірантурі адже мені це було надзвичайно цікаво.

Завдяки навчанню в університеті я почала безкінечний шлях самоосвіти, який розвинув мої критичні та аналітичні здібності, отримала корисні практичні навички щодо організації свого часу та можливості зосередитися на необхідному завданні. Це важливий досвід для людини у будь-якій сфері – академічній, художній чи спортивній.

Довідка:

Мідорі Ґото скрипалька, голова кількох громадських організацій, викладачка Кертісового інституту музики (Філадельфія, США). Грає на скрипці з трьох років, на сцені з семи років, дебютувала в Карнеґі-холі у 18 років. Виступала з найпрестіжнишими оркестрами світу, записала понад 20 дисків.

– Зазвичай, концертуючи, солісти не ведуть такої активної педагогічної діяльності, як ви. Але ви стали викладати майже одночасно з початком серйозної кар’єри скрипальки. Як вам вдається поєднувати ці речі? Як ви думаєте, викладання змінює, вимагає жертв чи приносить користь кар’єрі соліста?

– Я завжди жила дуже насиченим життям, у якому виконавство грало важливу, та не абсолютну  роль. У моїй родині було заведено поважати працю та бути гідним її, але поряд з цим також цінувалася  суспільна активність, і не лише у роботі. Моя мама заохочувала мене навчати та спілкуватися з іншими музикантами. Тому цілком природньо, що, зростаючи з такими цінностями, викладання було для мене частиною професії. Коли мені запропонували посаду викладача, спочатку у Нью-Йорку, потім у Лос-Анджелесі, а тепер у Філадельфії, я завжди погоджувалася  з великим ентузіазмом.

Завдяки викладанню я навчилася різним аспектам дисципліни, толерантності та поваги. Навчання – це партнерство, що допомагає розкритися як учневі, так і викладачеві. 

Через розуміння та самозанурення і учень, і вчитель отримують мотивацію та натхнення для подальших глибших відкриттів. Моє кредо – чесність, здоров’я та гідність. Ці якості лежать в основі принципів, якими ми послуговуємося в особистому та професійному житті. Для мене надзвичайно важливо поважати музику та все, що мене оточує. І ці цінності я передаю своїм учням. Я намагаюся робити так, аби мої учні постійно розвивалися у різних сферах життя, не обмежуючись грою на скрипці. Ділитися своїми ідеями з учнями – це велике щастя для мене.

– Моя громадська діяльність не узгоджується та не фінансується жодною організацією. Як посланниця миру, я підтримую зусилля Організації Об’єднаних Націй в рамках наших чинних заходів та проектів. Призначення посланницею – це, швидше, результат тієї великої роботи, яку ми здійснили із заснованими мною трьома неприбутковими організаціями та іншими проектами, в яких я беру участь.

– Зі своїми учнями ви проводите багато часу: концертуєте, подорожуєте, берете участь у житті громади. Наскільки відрізняються заняття сам на сам від такої колективної роботи? Вам подобається грати разом зі студентами?

 – Мені подобається проводити спільні заходи з ними, оскільки вони є безцінним джерелом іншого досвіду, освіти, свіжих поглядів у музиці.

 – Із 2007 року ви є посланницею миру Організації Об’єднаних Націй. Ви відвідали багато країн, які потребують уваги та допомоги. У вас є якісь особливі спогади з ваших подорожей?

Я мала можливість бачити, чути, вдихати, відчувати дуже різні життєві середовища. Часто, стикаючись зі складними умовами життя та бідами, я також бачила надзвичайну людську стійкість, яка надихає на подальші звершення.

Авторка: Діана Коломоєць

Дякуємо за проведення інтерв’ю Оресту Смовжу.

Оригінал опубліковано 22.05.2018 на ZAXID.NET

 

На початку вересня 2019 року Мідорі дасть три незабутні концерти в Україні. Вона гратиме у Львові, Києві та Одесі разом зі своїм учнем, скрипалем Орестом Смовжем. Детальніше про концерти та програму можна дізнатися за посиланнями нижче.

Львів

Львівський Органний зал

Ukrainian Festival Orchestra

Іван Остапович – дириґент

Київ

Будинок звукозапису українського радіо

Kyiv Fantastic Orchestr

Іван Остапович –  дириґент

Одеса

Одеська обласна філармонія

Національний одеський філармонійний оркестр

Хобарт Ерл – дириґент

Facebook Comments