Вундеркінд із Харкова

Фортепіанний речиталь Миколи Мирошниченка

23 серпня 19:00

Його називають реінкарнацією Шопена! 17-річний піаніст Микола Мирошниченко дивує своєю віртуозною грою, завойовує призи на міжнародних конкурсах, а колись на ньому ставили хрест викладачі музики: він міг рухати лише двома пальцями з десяти.

Як і Шопен, Ніколя (як називають його батьки) з дитинства мав серйозні проблеми зі здоров’ям, як і для Шопена, музика стала для хлопця порятунком і життям.

Нині Микола Мирошниченко – володар Гран-прі І Всеукраїнського конкурсу класичної музики імені П.І. Чайковського, лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів молодих піаністів, грав із Державним академічним естрадно-симфонічним оркестром, студент 2 курсу Харківського музичного училища ім. Б.М. Лятошинського.

У Львівському органному залі піаніст виступить із сольним концертом. Він зіграє твори Шопена, Шуберта, Чайковського, Ліста, Рахманінова, Штрауса, Мендельсона.

Технічна майстерність та повне занурення у світ, створений композитором. Ніколя проживає кожну секунду музику всім серцем. Проживіть її і ви разом із юним генієм з Харкова.

Микола Мирошниченко – фортепіано

Ф. Шопен – Вальси №№2, 6, 7
Ф. Шопен – Етюди №№2, 12, 23, 24
Ф. Шуберт – Експромт №3 Ор.90
Ф. Шуберт – Музичні моменти Ор.94
С. Рахманінов – Етюд-картина №6, Ор.39 “Червона шапочка”
С. Рахманінов – Музичний момент №4, мі мінор
П. Чайковський – Вальс квітів
П. Чайковський – Думка
П. Чайковський / М. Плетньов – Концертна сюїта з балету “Лускунчик”: Марш, Танок Феї Драже, Тарантелла, Інтермеццо, Трепак, Китайський танок, Andante maestroso
Ф. Ліст – Угорська рапсодія №2, до дієз мінор
М. Римський-Корсаков – Політ джмеля
Ф. Мендельсон – Рондо-капрічіозо
Р. Штраус – Schatz-Walzer
С. Рахманінов – Варіації на тему Кореллі

Тривалість: дві години з антрактом

Follow the Event on Facebook

23 серпня 19:00

Buy tickets at:

– Organ Hall Ticket Office, Every day, 1 P.M. – 7 P.M.

– online at Gastroli.ua –  https://gastroli.ua/places/235

– more than 20 places in Lviv Gastroli.ua –  https://gastroli.ua/network

//age restriction: ~7+//

У 17-річного піаніста з Харкова Миколи Мирошниченка дивовижна історія.

При народженні хлопчик переніс крововилив у мозок. Його дивом врятували з того світу. Лікарі ставили дуже невтішні прогнози. Але любов батьків здійснила неможливе: Ніколя (як називають його вдома) не лише переміг параліч, а й навчився блискуче грати на фортепіано та освоїв ще з десяток музичних інструментів.

Реабілітацією та навчанням Ніколя займалися батьки: з мамою він бігав та присідав по 1000 разів ще до того, як навчився читати, з татом у шість років почав грати на піаніно, щоб розвинути дрібну моторику рук. Батько, який сам не мав музичної освіти, розробив спеціальну методику навчання грі на фортепіано сина. Ніколя грав годинами, сам опановуючи нотну грамоту. Через рік він здивував усіх на звітному концерті в музичній школі, де рахувався, зігравши Сонату G-dur Бетовена. Ніколя вчився грати на стареньких роздовбаних піаніно, які шкода було викидати. За гарний інструмент він міг сісти лише під час участі у конкурсі, а їх у юного піаніста було вже понад 70.

Його наполегливість та працьовитість просто вражають. Хлопець, який мав проблеми з пам’яттю, сьогодні тримає в голові сотні сторінок нот десятків творів. За словами батька, Ніколя грає 20 нот на секунду – швидше за Шопена (12,9 ноти на секунду) та Черні (14 нот на секунду).

Щоб допомогти сину краще відчувати оркестр, батько давав йому грати на інших інструментах: скрипці, віолончелі, гітарі, домрі, балалайці. Нині Мирошниченко-старший та молодший майструють вдома скрипки.

Джерело фото: Катерина Олексенко, The Ukrainers

Facebook Comments