Новий рік в Органному

31 грудня, 15:00

Святковий, урочистий, радісний! Все це львівський орган! Унікальний інструмент, один із найкращих органів Східної Європи підвладний нашим феям-органісткам – Надії Величко та Олені Мацелюх. Проведіть старий рік в атмосфері чарівної святкової класики!

Надія Величко – орган

Й. С. Бах – Хорал “Ісус – надія для людства”
А. Вівальді -Зима, 1 част.
Й.С. Бах – Симфонія до кантати №29
Й. Пахельбель – Канон ре мажор
П. Чайковський – Три танці з балету “Лускунчик”,
Вальс з балету “Спляча красуня”
М. Леонтович – “Щедрик”
З. Карг Елерт – Laude Sion
Й. Штраус – Марш Радецького

Надія Величко

Народилася у Львові. Закінчила Львівську середню спеціальну музичну школу-інтернат ім. С. Крушельницької, Львівський вищий державний музичний інститут ім. М. Лисенка. В 1999-2003 роках проходила асистентуру-стажування в Національній музичній академії України ім. П. Чайковського у Києві як концертмейстерка і органістка (клас професора Г. Булибенко).

З 2001 року працює у Львівському будинку органної та камерної музики. Брала участь у фестивалях “Контрасти”, “Музика тисячоліття”, Фестивалі Давньої Музики у Львові.

У 2003 виступала з концертами в Німеччині. У 2009 брала участь в Органній академії в Ляйпціґу – в курсах відомих органістів, таких як Ж. ван Ортмерсен, Ж. Л. Зендер, Дж. Лауквік, 2010 р. – в Міжнародній органній академії в Хаарлені, Нідерланди, де вдосконалювалась під керівництвом таких майстрів, як Л. Ґіємі (Італія), В. Церер (Німеччина), Б. Вінсеуміус (Нідерланди).

В липні 2011 поступила на навчання в магістратуру на кафедру старовинної музики Санкт-Петербурзького державного університету. В березні 2011 виступала з концертами у Балтиморі (США). Брала участь в Міжнародній академії з органу і клавікорду, що проходила в місті Смарано (Італія) і в місті Роскільде (Данія).В постійному репертуарі – твори Й. С. Баха, Ґ. Ф. Генделя, Д. Букстегуде, Й. Пахельбеля, С. Франка.В липні 2012 отримала диплом з відзнакою Восьмого Міжнародного Органного Конкурсу Fano Adriano (Італія).

Олена Мацелюх – орган

Ґ.Ф. Гендель – “Радість світові”
(“Joy to the World” із ораторії “Месія”)
П. Йон – Три частини зі сюїти “ADVENT” “Доріздвяний час”
П. Йон – Пастораль-колискова “Дитятко Ісус” (“Gesu bambino” –“The Infant Jesus”)
А. Майї – Мюзета “Різдвяні дзвіночки” (Missette “ Cloches de noël”)
Ч. Келеген – “Різдвяна сюїта” у 4-ох частинах:
1. Різдвяні фанфари (“Noël Fanfare”);
2. Англійська колядка “Зелені рукави” (An English Carol “Greensleeves”);
3. Вівчарська колискова “Тиха ніч” (A Shepherd’s Lullaby “Stille Nacht”);
4. Різдвяне рондо на теми:
• “Перше добро” (“The first nowell”);
• “Дитя народилося у Віфлеємі” (“Puer natus in Bethlehem”);
• “Приходьте, віруючі до Віфлеєму” (“Adeste fideles”)
Ц. Франк – “Grand Choir” (from Missa Noël )
Т. Шмуцлер – Різдвяне свято
Християнський різдвяний гімн “Неймовірна благодать”
(“Amazing Grace” в аранжації Крістофера Пардіні)

Follow the Event on Facebook

Олена Мацелюх

Українська органістка, яка постійно виступає зі сольними речиталями та гастролює з концертами по цілій Україні – від Донецька, Дніпра, Одеси та Бердянська до Чернівців, Летичева, Рівного, Хмельницького, Вінниці, Самбора і прикордонних із Польщею Мостиськ. За останні роки Олена Мацелюх по декілька разів гастролювала у Швейцарії, Німеччині, Франції, Іспанії та Данії. Вона постійна учасниця кількох органних фестивалів у Польщі. Зокрема, у Кракові неодноразово брала участь у Фестивалі «Музика в старому Кракові». У Львові Олена Мацелюх грає концерти на усіх діючих органах: в першу чергу, як солістка Львівського будинку органної і камерної музики (на одному з найбільших в Україні органі «Rieger Kloss opus 3375»), у Трапезній Отців Домініканців, а також на знаменитому органі Яна Сливінського у Архікатедральній базиліці Вознесіння Пресвятої Діви Марії і на сучасному органі італійської фірми «Viscaunt».

Виступала із сольними речиталями у чеському Брно (вересень 2017), в польському Вроцлаві та в чеському місті Оломоуц (жовтень 2017). Працює над своєю докторською дисертацією на тему «Сакральне і профанне в органній творчості композиторів України та Чехії». Олена Мацелюх – засновниця і артистична директорка фестивалю «Pizzicato e cantabile», (2016, 2017). Як солістка та ансамблістка вона постійна учасниця львівських фестивалів «Віртуози», «Ніч у Львові», фестивалю сучасної музики «Контрасти» та інших мистецьких подій. Для Олени Мацелюх пишуть органні твори сучасні композитори: Christofer Pardini (Італія), Peter Mahajdik (Словаччина). Вже понад 6 років продовжується співпраця органістки Олени Мацелюх із львівським композитором Богданом Котюком, який спеціально для неї написав вже біля 30 сольних органних і ансамблевих творів.

Facebook Comments