Пінзель. Ukrainian Live у Годовиці: живе українське мистецтво

Мистецький проект об’єднав музикантів, художників, модельєрів, фотографів заради збереження перлини українського бароко у с. Годовиця під Львовом.

 

До Дня Незалежності, 23 та 24 серпня, у Годовиці, що біля Львова відбудеться масштабний мистецький проект “Пінзель. Ukrainian Live у Годовиці”. 

Це вибухова суміш яскравої української класики від спільноти музикантів та культурних менеджерів, яким не байдужа доля української культури. Мистецький проект “Пінзель. Ukrainian Live у Годовиці” створений, щоб звернути увагу та не проґавити останній шанс врятувати храм, де творив Йоган Георг Пінзель, відомий скульптор, чиїми шедеврами захоплювалася Європа. У маленькому селі Годовиця, що під Львовом, Пінзель створив один із своїх центральних творів – вівтар у храмі XVIII століття. Нині будівля в аварійному стані: без даху, склепінь, руйнується під дощем, снігом та вітром і заростає травою.

Центральна подія

Тільки добірна українська музика на Ukrainian Live! 24 серпня о 19:30 біля 200-літніх стін покинутої церкви відбудеться концерт симфонічної музики від Ukrainian Festival Orchestra (UFO). Дириґуватиме Іван Остапович. Директор оркестру – Тарас Демко.

Програма

У виконанні UFO прозвучить світова прем’єра Другої симфонії Павла Сениці, яка була похована в архівах понад сто років! 

Разом з оркестром київський піаніст Сергій Ковальов зіграє Фортепіанний концерт Фа дієз мінор Станіслава Людкевича, а соліст Львівського органного залу Дмитро Микитин виконає Концерт для фортепіано з оркестром Романа Сімовича. Скрипаль зі США Орест Смовж виконає Поему-концерт Євгена Станковича для скрипки з оркестром. Також прозвучать фрагменти з балету іншого львівського класика Анатолія Кос-Анатольського “Хустка Довбуша”.

Детальніше про Мистецький Проект

23 і 24 серпня на берегах мальовничого озера у Годовиці відбудуться такі події: презентація “Пінзель. Ukrainian Live у Годовиці”, виставка картин “Натхненні Пінзелем”, мистецький лекторій, органний концерт, сушка фотографій, захід сонця біля озера під живу музику, арт-пікнік і мистецький нетворкінг.

Вхід вільний і бажаний

Безкоштовний трасфер: шатл-баси курсуватимуть зі Львова (від Органного залу, вул. Бандери, 8) до Годовиці (храм Всіх Святих)

Впродовж Мистецького Проекту діятиме фуд корт: пропозиція напоїв та наїдків від партнерів

Віолончель – Максим Римар

Фото – Євген Червоний

 

Про локацію

Колишній храм Усіх Святих – пам’ятка архітектури XVIII століття стилю бароко у селі Годовиця, що під Львовом.

Його будівництво тривало сім років (1751-1758), а робота над внутрішнім та зовнішнім декором продовжувалася ще у 1760-х рр. Це перша і найдосконаліша робота архітектора Бернарда Меретина.

Розписом інтер’єрів займався відомий художник Алєксандер Роліньський, автором різьбленого декору є геніальний скульптор Йоган Георг Пінзель.

У 1974 р. у храмі сталася пожежа, внаслідок чого вигорів весь дах та невдовзі завалився. На сьогодні стан безцінного храму критичний, він є суцільною руїною без даху та склепінь.

Організатори вважають, що Годовицький храм заслуговує на реставрацію, тож ставлять на меті привернути увагу до аварійного стану унікальної пам’ятки.

Партнери та організатори:

“Малі міста – великі враження”

За підтримки Міністерство культури України та #УрядГройсмана.

Партнер заходу – Арт студія Івони Лобан

Організатори концерту симфонічної музики – Ukrainian Live,
ГО “Колеґіум Музікум” – Collegium Management,
Львівський органний зал

 

Facebook Comments