У Львівському органному залі з 14 липня по 18 серпня відбудеться Дев’ятий міжнародний органний фестиваль та органна резиденція.

Передвідкриття Органного фестивалю буде справді незвичним! 14 липня о 17:30 тих, хто любить орган. І тих, хто ніколи не чув його раніше, запрошують на лаунж в Органному від діджея [Angst]. Це поєднання атмосфери, “прямої бочки”, аналогового обладнання та живого перфомансу.

Після такого розігріву концерт органістки Валерії Балаховської о 19:00 зачарує музикою життя та пристрасті. Солістка Київського Національного будинку органної та камерної музики привезла до Львова найкрасивіші та найемоційніші пасакалії.

19 липня очікується світова прем’єра! Скрипаль Петро Тітяєв представить свою реальність у творі “Дзеркало” для скрипки та органа, виконавши його разом із солісткою Органного залу Надією Величко. Зв’язок з нашою реальністю змінився! Ґаджети та соціальні мережі віддзеркалюють наше життя. Але що є реальнішим – картинка чи її відображення? Знайдіть відповідь у проекті “ДЗЕРКАЛО: AMR” – Альтернативна музична реальність.

Органіст з Луцька Петро Сухоцький 21 липня своїм концертом “Timeless organ” доводитиме, що музика не має часу. 25 липня Едмунд Боріц-Андлер із Загреба (Хорватія) візьметься за простір: він проведе нас музичною дорогою від Німеччини до Італії, від Латвії до України.

Багато концертів присвячені окремим видатним постатям в органній музиці. 20 липня в Органному звучатиме Музика ангелів – музика Арво Пярта. Твори найвиконуванішого із нині живих композиторів у світі зіграє Надія Величко. Музика Пярта – з одного боку, проста, як дзін дзвіночків,з іншого – глибока і така ж філософічна, як у Баха.

 

Зліва направо: Валерія Балаховська, Євгенія Бельмас, Міхал Шостак, Наталія Молдован, Ольга Чундак.

До речі, Йоганна Себастьяна буде багато на цьогорічному фестивалі. 28 липня соліст Харківської філармонії Станіслав Калінін виконає П’ять токат і фуг Баха. 11 серпня органістка з Ужгорода Ольга Чундак повністю присвятить свій виступ творчості Баха. 16 липня солістка Органного залу Олена Мацелюх поєднає Баха з іще одним генієм бароко – Антоніо Вівальді в улюбленій програмі львів’ян “Пори року”, де орган співтворить разом зі скрипкою та живим живописом.

Творчості Ріхарда Ваґнера присвятила свій виступ 17 липня “Сутінки богів” Надія Величко, а 30 липня Ваґнера і Ліста гратиме Олена Мацелюх.

8 серпня можна буде почути, як звучить Шостакович та Мусоргський на органі: з програмою “Картинки з виставки” виступить Євгенія Бельмас (Київ). 10 серпня – свято для вимогливих фанатів органної музики. Наталія Молдован (Хмельницький) гратиме немейнстрімні твори Мендельсона, Реґера, та Гіндеміта.

 

Знайдеться на фестивалі місце й імпровізації. 26 липня Міхал Шостак, який грає на найбільшому органі Польщі, зіграє сольний концерт з музики Англії та Франції 18-19 ст., обрамлений імпровізаціями, як золото обрамлює дорогоцінне каміння.

Кіно та орган – це справді безпрограшне поєднання. 3 серпня о 21:00 короткометражні фільми від Міжнародного кінофестивалю “Молодість” супроводжуватимуть органні імпровізації Івана Остаповича.

Закриватиме органний фестиваль двома виступами одна з найкращих органісток Естонії – Улла Кріґул. 14 серпня вона виступить в Органному з програмою “Музика ідеальних структур” з творів Штамма та Гласса, а 18 серпня зіграє органні твори своїх співвітчизників, яких у Львові ще не чули.

 

 

 

Зліва направо: Улла Крігул, Станіслав Калінін, Едмунд Боріц-Андер, Надія Величко, Петро Сухоцький.

Докладна програма всіх концертів Органного фестивалю тут:

14 липня, неділя, 17:30
[Angst]. Діджей-сет. Передвідкриття органного фестивалю

Молодіжний лаунж та яскравий діджей-сет в Органному!

[Angst] – молодий проект від учасника рівненського гурту Bedroom Talks. Перший його лайв-виступ відбувся на нічних Флюгерах Львова у підвалі монастиря Бернардинів (Музей Ідей).

[Angst] – це поєднання атмосфери, “прямої бочки”, аналогово обладнання та живого перфомансу. Можна багато розповідати, та краще раз почути і побачити вживу.

14 липня, неділя, 19:00 Відкриття органного фестивалю. Валерія Балаховська

Музика повна життя та пристрасті. Коли стихія танцю переповнює все тіло і розум. Динамічний бас додає все нових і нових обертів, і мелодії на його фоні ростуть від легкого, жвавого захоплення до повного апофеозу всіх почуттів учасників дійства. Саме таким у XVII столітті був жанр пасакалії, а не “розумною” музикою вузьких кіл музикантів-теоретиків. Життя як воно є.

Постійна повторюваність басової партії давала змогу композиторам змагатись у неперевершеності мелодій, доступних кожному, і згодом цей жанр перетворився на гармонію вишуканих почуттів, інтимної бесіди та душевних зізнань. Саме таку музику можна бути почути на відкритті Львівського міжнародного органного фестивалю.

Солістка Київського Національного будинку органної та камерної музики Валерія Балаховська привезла до Львова найкрасивіші та найемоційніші пасакалії.

Валерія Балаховська закінчила Національну музичну академію України за фахом фортепіано та орган. Вона вдосконалювала техніку органного виконавства у відомих зарубіжних музикантів: Е. фон Камеке (Німеччина), Ф. Клінди (Словаччина), Б. Біллетера (Швейцарія), Й. Труммера (Австрія).

Завдяки філігранному володінню мистецтвом барокової артикуляції, яскравій емоційності та бездоганній техніці навіть добре відомі твори в інтерпретації органістки набувають оригінального звучання. До свого репертуару вона включає взірці світової класики, маловідомі твори, доробки сучасних композиторів.

Валерія Балаховська багато гастролює в Україні та за її межами, бере участь у міжнародних органних фестивалях,  музичних програмах радіо й телебаченні.

16 липня, вівторок, 19:00
“Пори року” Вівальді та Бах

Прожити рік за годину… Це здається неможливим без машини часу. Ми пропонуємо вам зламати часовий простір разом з нами та “Порами року” Вівальді. На вас чекає подорож у той час, коли жив і творив великий Бах – пишне і благородне бароко. Крім мандрівок слуховими відчуттями, пропонуємо також зануритись у візуальний живопис, який буде створюватись тут і вже. Запрошуємо вас вийти за часові рамки, покататись на машині часу і насолодитись прекрасною музикою.

Олена Мацелюх – орган

Оксана Гаргай – скрипка

Ольга Куц – живопис

Й.С. Бах – Концерт Соль мажор
Й.С. Бах – Хорал “Овечки можуть спокійно пастися”
Й.С. Бах – Прелюдія і фуга Ре мажор
Й.С. Бах – “З глибини душі до тебе взиваю, Господи!”
Й.С. Бах – Токата і фуга ре мінор
А. Вівальді – Чотири пори року
17 липня, середа, 19:00 Сутінки Богів

Музичний світ  Ваґнера, створений у тетралогії “Перстень Нібелунга”, за масштабністю, розмахом та силою почуттів навряд чи можна порівняти ще з чимось. Найдовша та найтрагічніша опера з циклу – “Сутінки богів”. Норни, доньки Рейну, вогняна Вальгалла та грандіозні пристрасті. Велична музика на величному інструменті.

Вибрані фрагменти з опери “Сутінки богів” у версії для органа виконає Надія Величко.

Надія Величко – орган

Р. Ваґнер – “Сутінки богів” (вибрані фрагменти)

19 липня, п’ятниця, 19:00
ДЗЕРКАЛО: AMR.
Альтернативна музична реальність

Зв’язок з нашою реальністю змінився! Гаджети та соціальні мережі віддзеркалюють наше життя. Щоб почути друга достатньо лише одного дотику пальця, щоб поділитися радістю з ближнім не треба вже шукати зустрічі, щоб поспівчувати комусь достатньо поставити сумний смайлик. Але що є реальнішим – картинка чи її відображення?

Скрипаль Петро Тітяєв представить свою реальність у творі “Дзеркало” для скрипки та органа, виконавши його разом із Надією Величко.

П. Тітяєв – скрипка

Н. Величко – орган

Й.С. Бах – Cоната для скрипки та органа сі мінор? BWV 1014

А. Пярт – “Фратрес” для скрипки та органа

М. Айнфельд – соната для скрипки та органа

П. Тітяєв – “Дзеркало” для скрипки та органа

20 липня, субота, 19:00
Музика ангелів. Арво Пярт. Орган

“В музиці можливо все!”

Арво Пярт. 

Найвиконуваніший із нині живих композиторів у світі, лауреат премії Grammy, почесний доктор Оксфорда Арво Пярт є надзвичайно скромною людиною. Він не любить уваги до себе та багато часу присвячує духовності.

В юності естонський композитор встиг побути і авангардистом, і додекафоністом, любив експериментувати та бути на вістрі часу. Потім звертався до витоків – бароко, ренесанс. І після тривалого мовчання Арво Пярт вийшов подарував світові новий стиль, який сам назвав “tintinnabuli” (дзвіночки). 

Музика Пярта – з одного боку, проста, як дзін дзвіночків,з іншого – глибока і така ж філософічна, як у Баха. З Бахом Пярта поєднує також і любов до органа. Відомі органні твори Пярта зіграє Надія Величко.

Надія Величко – орган

А. Пярт:

Trivium

Spiegel im Spiegel

Annum per annum

Mein Weg hat Gipfel und Wellentäler

Pari Intervallo

А. Шнітке – Дві маленькі п’єси для органа

21 липня, неділя, 19:00
Timeless organ

Музика поза часом. Давні наспіви звучать сучасно і зрозуміло. Народні норвезькі пісні стають ближчими. Хорали Йоганна Себастьяна Баха органічно поєднуються з варіаціями наших сучасників. Усе це в сольному виступі Петра Сухоцького.

Петро Сухоцький має багато спогадів, пов’язаних зі Львовом. Навчався у Львівській державній консерваторії ім. М. В. Лисенка у видатного педагога сучасності Самуїла Дайча. У 1990 році почав працювати у Волинській обласній філармонії солістом камерного ансамблю (згодом – оркестру) “Кантабіле”, поєднуючи сольне виконавство з педагогічною працею у Волинському державному коледжі культури і мистецтв ім. І. Ф. Стравінського. А з моменту встановлення органа у Луцькому кафедральному соборі святих апостолів Петра і Павла є його титулярним органістом.

Вдосконалював свою майстерність у провідних органістів Європи. Постійно виступає з сольними програмами як органіст в Україні та за її межами (Латвія, Естонія, Білорусь, Польща, Австрія, Німеччина, Італія). В репертуарі – від давньої музики до сучасної – визначне місце займають твори українських авторів, котрі він незмінно пропагує на концертах.

Петро Сухоцький – орган

Д. Букстегуде – Токата ре-мінор, BuxWV 155  

Д. Букстегуде – Хорал “Nun bitten wir den Heiligen Geist”, BuxWV 208

Й. С. Бах – Пасторалі, BWV 590 (чотири п’єси)

“Богородиця” (Bogurodzica), польський Богородичний гімн XIII століття в опрацюванні Фелікса Рончковського

Б. Слуґедал – Варіації на норвезьку народну тему (Koral, Song, Floyteljod, Langeleik, Frygdesong) 

А. Калнинь – Фантазія g moll

Р. Дюбра – “Дотик погляду Богородиці”, медитація для органу 

А. Калейс – Токата на тему хоралу Й. С. Баха “Слава во вишніх Богу”

25 липня, четвер, 19:00 Орган нон-стоп

Всі на борт! Наш музичний експрес вже пашить парою та готовий вирушити в дорогу! Від Німеччини, Франції та Італії до Латвії, Хорватії, Чехії та України. Хорватський органіст Едмунд Боріц-Андлер зіграв кілька сотень концертів у Європі, Америці, Азії та Африці. Він неперевершений у романтизмі та гостро відчуває сучасників.

Едмунд Боріц-Андлер закінчив  Музичну академію у Загребі по класу фортепіано та органа. У 1999 році став абсолютним чемпіоном Другого конкурсу органістів Франьо Дугана.А у 2010-му отримав спеціальний приз цього конкурсу “за особливий внесок у збереження та популяризацію хорватської органної спадщини”. Едмунд Боріц-Андлер один із найбільш концертуючи органістів свого покоління. Мав декілька сотень концертів у Європі, Південній Африці, США, Ізраїлі, Сирії, Білорусі, Україні та ін. Бере участь у багатьох органних фестивалях, а також заснував свій у Загребі.

Едмунд Боріц-Андлер (Хорватія) – орган

Й.С. Бах – Прелюдія та фуга Мі-бемоль мажор, BWV 552

А. Мотовунянін – Frottola

Й.С. Бах – Концерт ля мінор за мотивами А. Вівальді, BWV 593 (Allegro-Adagio-Allegro)

Дж. Баджамонті – Соната Фа мажор

Ф. Лучіч – Токата Фа мажор

Б. Котюк – Дорога в небеса

Б. Котюк – Lauda nostra

П. Ебен – Moto ostinato з циклу “Sonntagsmusik”

Ф. Гласс – Satyagraha za orgulje

Ш.М. Відор – Симфонія №6, Перша частина Allegro

А. Калейс – Токата на тему Хоралу „Allein Gott in der Hoeh sei Ehr“

26 липня, п’ятниця, 19:00
Органні імпровізації. Міхал Шостак (Польща)

Імпровізація! Повна свобода, політ думки, живий рух, радість творчості. Орган – ідеальний інструмент для імпровізацій. Де ще знайти такий арсенал для втілення емоцій? 

Цей органний концерт обрамлений імпровізаціями, як золото обрамлює дорогоцінне каміння. Виконує Міхал Шостак, який грає на найбільшому органі Польщі.

Міхал Шостак почав вивчати орган у 17 років, закінчив Музичну школу ім. Йозефа Ельснера у Варшаві та Університет музики ім. Фредерика Шопена, також навчався у Папському Амвросійному інституті Священної музики в Мілані. Наразі працює над дисертацією про французькі симфонічні органи та органну музику. Брав участь у майстер-класах провідних органістів у Польщі та за кордоном.

Він є головним органістом Базиліки Пресвятої Богородиці Ліхенської, де встановлений найбільший орган Польщі.

Міхал концертує у Данії, Великобританії, Франції, НІмеччині, Італії, Сполучених Штатах. Є членом Королівського коледжу органістів у Лондоні, Американської гільдії органістів у Нью-Йорку та Органного історичного товариства (США).

Міхал Шостак – орган (Польща)

Прелюдія-імпровізація у stilus phantasticus

Дж. Стенлі – “Десять органних імпровізацій”, Op. 7

Імпровізація Фа мажор No. 6

В. Фелтон – “Шість концертів для органа та клавесина, Opera Prima

Concerto мі бемоль, No. 5

Дж. Стенлі – “Десять органних імпровізацій”, Op. 7

Імпровізація мі мінор, No. 7

Т. Адамс – Увертюра: Maestoso, Allegro

Хорал з варіаціями. Імпровізація

Л.Д.А. Лефебюр-Велі – Meditationes religiosas, op. 122:

Andante: Choir de Voix humaines, No. 7

Marche: Grand-Chœur, No. 4

Л. В’єрн – 24 П’єси у вільному стилі, Op.31, Книга ІІ, Lied, No. 17

Симфонічна токата. Імпровізація

28 липня, неділя, 19:00 П’ять токат і фуг Баха

Токати і фуги Баха – це вищий пілотаж. Зіграти їх так, щоб музика влучила в самісіньке серце, – особливий талант органіста. Гість Органного фестивалю Станіслав Калінін зіграє п’ять токат і фуг Баха, в кожній з яких – цілий Всесвіт.

Головний органіст Харківської обласної філармонії Станіслав Калінін має у доробку понад 1200 концертів і 100 різних сольних програм на органі та клавесині. Лауреат міжнародних конкурсів і як органіст, і як концертмейстер, гастролює в Європі та Америці, записує CD-диски та робить органні перекладення симфонічної, хорової та камерної музики.

Станіслав Калінін (Харків) – орган

Й.С. Бах – П’ять токат і фуг

30 липня, вівторок, 19:00 Ваґнер і Ліст

Ференца Ліста та Ріхарда Ваґнера багато що об’єднувало – від спільних поглядів на суспільство і творчість до кровних зв’язків, адже донька Ліста Козіма стала дружиною Ваґнера. Музика цих двох геніїв на органі – це wunderschön!

Олена Мацелюх – орган

Р. Ваґнер – Увертюра до Третьої дії з опери “Лоенґрін”

Ф. Ліст – Хоральні варіації “Wainen, Klagen, Sorgen, Zagen”

Р. Ваґнер – Пісня Стернового з опери “Летючий Голландець”

Р. Ваґнер – Весільний марш з опери “Лоенґрін”

Р. Ваґнер – Політ валькірій з опери “Валькірії”

Ф. Ліст – “Аве Марія”

Ф. Ліст – Прелюдія і фуга на тему “B-A-C-H”

3 серпня, субота, 21:00 Короткометражки під орган. Кінофестиваль “Молодість”

У співпраці з Київським міжнародним кінофестивалем “Молодість”

Кіно та орган – це справді безпрограшне поєднання. Повірте. Ми знаємо, що кажемо 😉 Адже в Органному вже не вперше проходять кінопокази під живу музику. Цього разу короткометражні фільми від наших партнерів – Київського міжнародного кінофестивалю “Молодість” – супроводжуватимуть органні імпровізації Івана Остаповича.

Іван Остапович – орган

Фільми

1. Сірий бетон. Абстракція

Режисер: Енріке Гріз, Бразилія, 2018

 2. Тінь

Режисери: Флоріан Фішер та Йоганнес Крель. Німеччина, 2019

 3. “Сюжетна лінія”

Режисерка: Алжбета Ковандова, Чехія, 2017

 4. Пуповина

Режисер: Олександр Бубнов, Україна, 2018

 5. Донер

Режисер: Денис Сполітак, Україна, 2018

 6. Тяжіння

Режисер: Денис Галушко, Україна, 2018

8 серпня, понеділок, 19:00
Картинки з виставки

Замість фарб – звуки, а замість пензля – ноти. Легендарний цикл “Картинки з виставки” Модест Мусоргський написав у пам’ять про друга, художника та архітектора Віктора Гартмана. Десять невеличких творів, кожен з яких присвячений певній картині, зібрані разом створюють відчуття прогулянки виставковим залом. Цикл Мусоргського в обробці для органа і не тільки його зіграє цього вечора чарівна Євгенія Бельмас.

Євгенія Бельмас з шести років хотіла грати на органі. Щоб втілити мрію дитинства, спершу почала навчатися гри на фортепіано у музичній школі. Закінчила Запорізьке музичне училище ім. П. Майбороди по класу фортепіано і наразі навчається у Київській музичній академії. Органістка багато концертує по Україні та вже стала улюбленицею глядачів Львівського органного залу. Її оригінальні програми, артистичне виконання та яскраві сценічні образи не залишають байдужими нікого!

Євгенія Бельмас – орган (Київ)

Д. Шостакович – Прелюдія та фуга мі мінор

Д. Шостакович – Прелюдія та фуга ре мажор

Д. Шостакович – Прелюдія та фуга ре мінор)

В. Цанько  – Jungle Dance

В. Гончаренко – Чакона

І. Асєєв – Фуга in e

І. Асєєв – Фуга in fis

М. Мусоргський – Картинки з виставки

10 серпня, субота, 19:00 Мендельсон. Реґер. Гіндеміт

“Музика – це безмежний океан. Написано стільки творів, що й життя не вистачить зіграти”. Так каже органістка Наталія Молдован, чий широченний репертуар просто вражає. Але з усього океану для цього концерту вона обрала кілька немейнстрімних творів. Не заїжджена класика: Мендельсон, Реґер, Флетчер, Калниньш, Пасіні та Гіндеміт. Поспішайте почути на власні вуха!

Наталія Молдован – заслужена артистка України, солістка Хмельницької обласної філармонії. Вдосконалювала майстерність у професорів Ф. Лінди (Словаччина) та Й. Труммера (Австрія).

Брала участь у міжнародних фестивалях органної у містах: Києві, Чернівцях, Сумах, Мінську, Кам’янці-Подільському, багато гастролює по Україні та за її межами.

Наталія Молдован – орган

Ф. Мендельсон – Соната 1 фа мінор

М. Реґер – Інтермеццо ор.165, Токата ре мінор

П. Гіндеміт – Соната 1

А. Калниньш – Фантазія соль мінор

Е. Пасіні – Кантабіле

П. Флетчер – Festival toccata

11 серпня, неділя,19:00 Це Бах, крихітко!

Йоганн Себастьян Бах за життя написав 1127 творів творів (а може, й більше). Він творив у всіх жанрах свого часу, крім опери. Майстер поліфонії та геній фуги особливо любив орган. Органні твори Баха сьогодні – це чудо математичної точності, людської пристраності та сакральної чистоти.

У дивовижний світ музики Баха проведе гостей Органного Ольга Чундак з Ужгорода.

Ольга Чундак народилася у музичній родині. Гри на органі навчалася у заслуженої артистки України Наталії Висіч. Закінчила Ужгородське державне музичне училище ім.Д.Є. Задора та Ужгородський філіал Донецької державної музичної академії ім. С.С. Прокоф’єва за двома спеціальностями – фортепіано та орган. Лауреатка і дипломантка кількох міжнародних і Всеукраїнських музичних фестивалів. Брала участь у майстер-класах у кращих органістів Європи. Працює в Ужгородській дитячій школі мистецтв та Закарпатській обласній філармонії.

Ольга Чундак – орган

Й.С. Бах:

Фуга соль мінор, BWV578

Прелюдія та фуга мі мінор “Wedge”, BWV 548

Арія з сюїти №3  

Прелюдія та фуга Ре мажор, BWV 532   

Хорал “Прийди, солодка смерте” (“Komm,süsser tod, komm, sel’ge ruh’”)

Pedal exercitium, BWV598

Сінфонія з Кантати №29, аранжування П. Стеценка

Фантазия Соль мажор, BWV572

Адажіо з Концерту ре мінор А. Вівальді в аранжуванні В. Фокса                      

Токата та фуга ре мінор, BWV565

14 серпня, середа,19:00
Музика ідеальних структур. Улла Кріґул, Естонія

Ідеальна структура. Графічна досконалість. Точна врівноваженість. Це мандала. Давній символ, модель Всевіту. Свою “Мандалу” Ганс-Андре Штамм написав як медитацію. Ця музика наближує нас до розуміння вищих сфер.

Натхненний індійською музикою Філіп Гласс написав свою медитацію з шести частин – “Пісні рідких днів”. Це  віддзеркалення класичної романтичності. Мінімаліст Гласс пише музичний орнамент, в якому немає початку та кінця.

Музику ідеальних структур виконає для вас органістка з Естонії Улла Кірґул.

Улла Кріґул одна з найвидатніших органісток Естонії свого покоління. Вона вчилася грі на фортепіано та органі в Естонії та Австрії. Виступала в якості солістки та камерної виконавиці в усіх основних естонських церквах, брала участь у міжнародних органних фестивалях, а також давала концерти в Фінляндії, Австрії та Швеції. Улла приділяє багато уваги сучасним творам: “Мені подобається грати нову естонську музику, вільну від так званих правил. У ній є простір для пошуку й експериментів і відсутнє сліпе копіювання”. Улла першою виконала кілька творів молодшого покоління естонських композиторів (Тиніс Кауманн, Галина Григор’єва, Тиніс Кирвітс, Уло Крігул, Март-Матіс Лілль та ін.).

Улла Кріґул (Естонія) – орган

Г.А. Штамм – Мандала

Ф. Гласс – Songs from Liquid Days (шість пісень)

Ш.М. Відор – Токката

18 серпня, неділя, 19:00 Улла Кріґул. Закриття органного фестивалю

Естонська органістка Улла Кріґул – чудовий приклад того, як можуть кооперувати традиції та сучасність. Ось вона грає музику класиків. А тут презентує ультрасучасний перформанс за участі органа та електроніки. На сцені вона проста та природня, а її виконавство – щире та зрозуміле. 

У Львів Улла вкотре привезе трохи унікальної естонської музики. На закритті Органного фестивалю вона виконає музику Пеетера Зюди, батька естонської органної школи, а також презентує цикл, який написав сучасний композитор з Естонії Еркі-Свен Тюйр.

Улла Кріґул одна з найвидатніших органісток Естонії свого покоління. Вона вчилася грі на фортепіано та органі в Естонії та Австрії. Виступала в якості солістки та камерної виконавиці в усіх основних естонських церквах, брала участь у міжнародних органних фестивалях, а також давала концерти в Фінляндії, Австрії та Швеції. Улла приділяє багато уваги сучасним творам: “Мені подобається грати нову естонську музику, вільну від так званих правил. У ній є простір для пошуку й експериментів і відсутнє сліпе копіювання”. Улла першою виконала кілька творів молодшого покоління естонських композиторів (Тиніс Кауманн, Галина Григор’єва, Тиніс Кирвітс, Уло Крігул, Март-Матіс Лілль та ін.).

Улла Кріґул (Естонія) – орган

П. Зюда – Прелюдія

Е.С. Тюйр – Спектрум 1, 2, 4, 3

 

Facebook Comments